The Warner College of Natural Resources is pleased to support our students with scholarships made possible through generous donations from private donors, including individuals, families, faculty, alumni and corporations.
In the 2020-21 academic year, Warner College awarded over $600,000 to deserving students.
A. A. (AL) and CAROL DYER SCHOLARSHIP
Robert Gatton – Forest & Rangeland Stewardship
ANDREW C. WRIGHT MEMORIAL SCHOLARSHIP
Camden Baker – Forest & Rangeland Stewardship
ANHEUSER-BUSCH ENVIRONMENTAL FELLOWSHIP
Abigail Feuka – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
ARTHUR and BETTIE WILCOX SCHOLARSHIP
Lauren Myli – Political Science and Human Dimensions of Natural Resources
AVON and MATTIE DENHAM MEMORIAL SCHOLARSHIP
Thomas Heydman – Forest & Rangeland Stewardship
BOB and NEDRA DILS SCHOLARSHIP
Elayna Bump – Ecosystem Science & Sustainability
BOHART CONSERVATION SCHOLARSHIP
Anna Monlezun – PhD in Ecosystem Science & Sustainability
AVON and MATTIE DENHAM MEMORIAL SCHOLARSHIP
Nicole Velez – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
CLINTON H. WASSER SCHOLARSHIP
Matthew Tyrrell – Geosciences
COLEMAN SCHOLARSHIP
Deanna Timmons – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
CO-WY CHAPTER of the AMERICAN FISHERIES SOCIETY (AFS) SCHOLARSHIP
Barrett Friesen – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
DALE and MARILYN K. HEIN SCHOLARSHIP
Lindsey Roberts – Fish, Wildlife, and Conservation Biology
DR. JAMES A. AND NAN BAILEY WILDLIFE CONSERVATION SCHOLARSHIP
Shannon Lambert – Masters in Fish, Wildlife, and Conservation Biology
DR. JOHN C. and MARIETTA PETERS FELLOWSHIP
Cole Brittain – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
EDWIN MOGREN ANNUAL SCHOLARSHIP
Logan Gray – Forest & Rangeland Stewardship
EDWIN W. and ARLE MAE MOGREN SCHOLARSHIP
Camden Baker – Forest & Rangeland Stewardship
EUGENE DECKER GAME MANAGEMENT FELLOWSHIP
Shelley Nelson – PhD in Ecology
EUGENE DECKER VETERANS SCHOLARSHIP
Daniel Dominguez – Ecosystem Science & Sustainability
DAVID M. MEEKS SCHOLARSHIP
Alec Julian – Forest & Rangeland Stewardship
DAVID TACKLE MEMORIAL SCHOLARSHIP
Alec Julian – Forest & Rangeland Stewardship
DAVID V. HARRIS MEMORIAL GEOLOGY SCHOLARSHIP
Matthew Swarr – Geosciences
DELANO F. SCOTT SCHOLARSHIP
Nathanial Sobieski – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
DR. CHARLES W. BARNEY MEMORIAL SCHOLARSHIP
Camron Doran – Forest & Rangeland Stewardship
DONALD E. and ESTHER L. HARBISON PINGREE PARK SCHOLARSHIP
Alexander Gobby – Ecosystem Science & Sustainability
EULA L. and C. WAYNE COOK MEMORIAL SCHOLARSHIP
Jack Sevier – Forest & Rangeland Stewardship
EVELYN I. CLARK SCHOLARSHIP
John Kemper – PhD in Geosciences
F. BRENIMAN JR. MEMORIAL GRADUATE STUDENT ASSISTANCE FUND
Morgan Kauth – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
FISHERY and WILDLIFE BIOLOGY MEMORIAL SCHOLARSHIP
Anne Kellner – PhD in Ecology
FLORENCE and ROBERT BOUGHTON SCHOLARSHIP
Jenna Salvat – Geosciences
G. F. AND H. A. BAGGLEY FELLOWSHIP
John Kurtz – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
GEORGE M. VAN DYNE MEMORIAL SCHOLARSHIP
Ariana Gloria – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
GILBERT H. FECHNER SCHOLARSHIP
Margaret Glacia – Forest & Rangeland Stewardship
GREGORY L. BONHAM MEMORIAL SCHOLARSHIP
Audrey Harris – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
HAROLD GOETZ MEMORIAL SCHOLARSHIP
Christopher Archuleta – Forest & Rangeland Stewardship
HERBERT J. NEWMAN MEMORIAL SCHOLARSHIP
Logan Gray – Forest & Rangeland Stewardship
HOLMES FORESTRY SCHOLARSHIP
Aaron Hines – Forest & Rangeland Stewardship
PATRICK KOCOVSKY AND M. DANIELLE YOUNG SCHOLARSHIP
Collin Farrell – PhD in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
PAUL GLEASON WILDLAND FIRE SCHOLARSHIP
Adam Burke – Forest & Rangeland Stewardship
RALPH and LILLIAN FISH SCHOLARSHIP
Zhi Mei Maria Lee – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
ROBERT ADAMS MEMORIAL SCHOLARSHIP
Jesse Wooten – Forest & Rangeland Stewardship
ROBERT J. BEHNKE ROCKY MTN FLYCASTERS RESEARCH FELLOWSHIP
Brian Avila – PhD in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
ROBERT L. STOLLAR SCHOLARSHIP IN HYDROGEOLOGY
Valerie Doebley – Masters in Geosciences
J.W. POWELL GRADUATE FELLOWSHIP
Sarah Hinshaw – PhD in Geosciences
JACK CAPP NATURAL RESOURCE CONSERVATION LEADERSHIP SCHOLARSHIP
Mara Chamlee – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
JACK ROESER ANNUAL SCHOLARSHIP
Franklin Harris – Forest & Rangeland Stewardship
JACK S. BARROWS and JOHN H. DIETERICH SCHOLARSHIP in FIRE SCIENCE
Hayden Taylor – Forest & Rangeland Stewardship
JACOB W. VINCENT MEMORIAL SCHOLARSHIP
Logan Rowley – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
JAMES L. and HELEN M. SMITH SCHOLARSHIP
Morgan Kauth – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
JAY HOKENSTROM MEMORIAL SCHOLARSHIP
Mallory Davies – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
JOE TRLICA SCHOLARSHIP
Alyse Wenstrom – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
JOHN and DOLORES GOODIER SCHOLARSHIP in CNR
Cielo Martos – Geosciences
JOHN AND JOAN HAYES DIVERSITY AND SOCIAL JUSTICE SCHOLARSHIP
Molly Vornholt – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
KATHARINE E. COMPTON FIELD EXPERIENCE SCHOLARSHIP
Joshua Elkington – Geosciences
KURT FAUSCH – SHIGERU NAKANO SCHOLARSHIP IN FISHERIES AND AQUATIC SCIENCES
Ben Vaage – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
LARY KENT BURNS MEMORIAL SCHOLARSHIP
Anna Marshall – Masters in Geosciences
LEE AND HILLARY MACDONALD GRADUATE SCHOLARSHIP IN WATERSHED SCIENCE
Megan Sears – Masters in Ecosystem Science & Sustainability
LEE OOLEY MEMORIAL SCHOLARSHIP
Daria Ahrens – Ecosystem Science & Sustainability
LEWIS FAMILY SCHOLARSHIP
Savannah Padilla – Human Dimensions of Natural Resources
LEWIS FAMILY VETERAN SCHOLARSHIP
Katie Swiontek – Fish, Wildlife, Conservation Biology
LOUIS F. SWIFT SCHOLARSHIP
Cole Campbell – Fish, Wildlife, Conservation Biology
MARIE MORISAWA GRADUATE FELLOWSHIP
Sarah Hinshaw – PhD in Geosciences
MICHAEL D. HOROWITZ SCHOLARSHIP
Julianne Scamardo – PhD in Geosciences
MICHAEL G. BAHM SCHOLARSHIP
Andrew Canchola – Forest & Rangeland Stewardship
NORTH AMERICAN WETLANDS AND MIGRATORY WATERBIRD FELLOWSHIP
Rachel Vanausdall – PhD in Fish, Wildlife, Conservation Biology
ROBERT L. TATE FELLOWSHIP IN WILDLIFE HABITAT CONSERVATION
Kiloaulani Kaawa-Gonzales – Masters in Fish, Wildlife, Conservation Biology
ROCKY MOUNTAIN FLYCASTERS LINDA JEFFERIES MEMORIAL SCHOLARSHIP
Lindsey Roberts – Fish, Wildlife, Conservation Biology
ROGER and CONNIE HOFFER GEOSPATIAL SCIENCE SCHOLARSHIP
Jessica Fagan – Forest & Rangeland Stewardship
ROGER AND LUANNE STEININGER FELLOWSHIP
Christophe Wakamya – PhD in Geosciences
RONALD A. RYDER MEMORIAL SCHOLARSHIP
Holly Murfey – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
ROY G. and RUTH K. COFFIN MEMORIAL SCHOLARSHIP
Adam Parol – Geosciences
RUDY AND KAY GARCIA SCHOLARSHIP
Lenka Doskocil – Ecosystem Science & Sustainability
SALONEE KHARKAR MEMORIAL SCHOLARSHIP
Daniel Pelphrey – Geosciences
SCHUMM GRADUATE SCHOLARSHIP
Emily Iskin – PhD in Geosciences
SCOTT CONWAY MEMORIAL SCHOLARSHIP
Blake Shearer – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
SHARI FRAKER MEMORIAL SCHOLARSHIP IN WILDLIFE MANAGEMENT
Samuel Towne – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
STEVE AND GAIL KLOPPEL SCHOLARSHIP IN GEOSCIENCES
Brendan Auer – Geosciences
STEVE BAILEY MEMORIAL RESEARCH FELLOWSHIP
Tawni Riepe – PhD in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
STEVE PECK GRADUATE SCHOLARSHIP
Jesse Wooten – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
STEWART and ELIZABETH CASE SCHOLARSHIP
Emily Rodrigue – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
STUDENTS FIRST SCHOLARSHIP
Madeline Minard – Forest & Rangeland Stewardship
SUSAN PAYNE MEMORIAL SCHOLARSHIP FOR NON-TRADITIONAL STUDENTS
Sean Geer – Human Dimensions of Natural Resources
THEODORE CHAMBERLAIN SCHOLARSHIP IN EARTH AND MARINE RESOURCES
Hank Cole – PhD in Geosciences
THOMAS A. JONES GRADUATE FELLOWSHIP-WARNER COLLEGE OF NATURAL RESOURCES
Johanna Eidmann – PhD in Geosciences
THOMAS C. EVANS SCHOLARSHIP
Jessica Keener – Human Dimensions of Natural Resources
THOMAS R. AND CATHERINE A. MADSON SCHOLARSHIP
Alex Olsen-Mikitowicz – Masters in Watershed Science
TRECKLES SCHOLARSHIP IN GEOSCIENCES
Jacob Switek – Geosciences
VAL WAYNE CHRISTIANSON SCHOLARSHIP
David Keyes – Forest & Rangeland Stewardship
W. G. DUGAN WILKINSON SCHOLARSHIP
Maryam Sahaar – Ecosystem Science & Sustainability
W. O. EDMONDSON MEMORIAL SCHOLARSHIP
Benjamin Nordbrock – Ecosystem Science & Sustainability
W.O.O.D. INC., WES WOTRING MEMORIAL SCHOLARSHIP
Natalie McNees – Forest & Rangeland Stewardship
WARE GEOSCIENCES FELLOWSHIP
Julianne Scamardo – PhD in Geosciences
WARNER COLLEGE OF NATURAL RESOURCES NATIVE AMERICAN SCHOLARSHIP
Laramie Woods – Ecosystem Science & Sustainability
WEST DENVER CHAPTER – TROUT UNLIMITED SCHOLARSHIP
Rachel Jones – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
UNDERGRADUATE EXPLORATIONIST SCHOLARSHIP
Kathleen Snelling – Geosciences
Jacob Switek – Geosciences
WILLIAM B. FAY MEMORIAL SCHOLARSHIP
Lilliana Boyer-Rosales – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
YNEZ MOREY and CHUCK REAGIN MEMORIAL FORESTRY SCHOLARSHIP
Logan Gray – Forest & Rangeland Stewardship
CREWS FAMILY SCHOLARSHIP FOR PINGREE PARK
Samantha Rinker – Forest & Rangeland Stewardship
Gabriela Szyniec – Forest & Rangeland Stewardship
DENNY L. and JOYCE M. LYNCH SCHOLARSHIP
Natalie McNees – Forest & Rangeland Stewardship
DONALD G. LAURIDSON MEMORIAL SCHOLARSHIP
Eric Holt – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Jordyn Roberts – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
JAMES E. ELLIS HUMANS and the ENVIRONMENT SCHOLARSHIP
Anna Monlezun – PhD in Ecosystem Science & Sustainability
Rachael Nickerson – Masters in Ecosystem Science & Sustainability
MCCALLUM MINERALOGY AND PETROLOGY GRADUATE SCHOLARSHIP
Demi Girot – Masters in Geosciences
Skyler Mavor – PhD in Geosciences
MYRON BROWN LUDLOW MEMORIAL SCHOLARSHIP
Jacob Switek – Geosciences
Bryce Delaney – Human Dimensions of Natural Resources
DOUGLAS L. GILBERT MEMORIAL SCHOLARSHIP
Emma Hanslowe – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Nathan Hahn – PhD in Ecology
CHARLES E. BEVERLY MEMORIAL SCHOLARSHIP
Jacob King – Geosciences
Sara Newman – Geosciences
D.R. and VIRGINIA D. PULLIAM SCHOLARSHIP
Emily Fitzjohn – Fish, Wildlife, and Conservation Biology
John Splinter – Fish, Wildlife, and Conservation Biology
OSCAR and ISABEL ANDERSON UNDERGRADUATE SCHOLARSHIP
Morgan Brown – Human Dimensions of Natural Resources
Kaili Schroeder – Human Dimensions of Natural Resources
RANDY COOK MEMORIAL SCHOLARSHIP
Aspen Thies – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Connor Drinkard – Forest & Rangeland Stewardship
STEPHEN TRACY SCHOLARSHIP IN FISH, WILDLIFE AND CONSERVATION BIOLOGY
Kyler Mccleland – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Christine Warriner – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
CHRIS LIDSTONE AND KATE LAUDON SCHOLARHIP IN GEOSCIENCES
Lucas Dolliver – Geosciences
Madeleine Ducote – Geosciences
Julie Spawn – Geosciences
FRANCIS CLARK SOIL BIOLOGY SCHOLARSHIP
Kaydee Barker – Ecosystem Science & Sustainability
Amanda Longhi Cordeiro – PhD in Ecology
Dana Musto – Masters in Ecology
JIM AND KAY LABAU PINGREE PARK SCHOLARSHIP
Joel Allen – Forest & Rangeland Stewardship
Stefan Brune – Forest & Rangeland Stewardship
Andrew Larson – Forest & Rangeland Stewardship
OSCAR AND ISABEL ANDERSON GRADUATE FELLOWSHIP
Casey Setash – PhD in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Katherine McGrath Novak – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
Anna Marshall – Masters in Geosciences
SUSAN C. and LAURENCE E. RIORDAN SCHOLARSHIP
Julia Webb – Fish, Wildlife, Conservation Biology
Stefan Brune – Forest & Rangeland Stewardship
Madeline Tome – Forest & Rangeland Stewardship
WILLIAM D. HATFIELD, JR. MEMORIAL SCHOLARSHIP
Abigail Hall – Ecosystem Science & Sustainability
Adam Parol – Geosciences
Alisha Butki – Human Dimensions of Natural Resources
MICHAEL AND JO KAREN WERNER PINGREE PARK SCHOLARSHIP
Sarah Eiler – Human Dimensions of Natural Resources
Shae McEnroe – Human Dimensions of Natural Resources
Kaili Schroeder – Human Dimensions of Natural Resources
NATT N. DODGE SCHOLARSHIP IN NATURAL RESOURCES
Anna Canavan – Forest & Rangeland Stewardship
Tatum Hastings – Forest & Rangeland Stewardship
Margaret Moody – Human Dimensions of Natural Resources
NEAL and MARJORIE McKINSTRY SCHOLARSHIP
Madeleine Mason – Forest & Rangeland Stewardship
Nicholas Sevier – Forest & Rangeland Stewardship
Madeline Wilson – Forest & Rangeland Stewardship
ERNEST and BERNICE DICE SCHOLARSHIP
Rebecca Rugg – Ecosystem Science & Sustainability
Locke Stubblefield – Ecosystem Science & Sustainability
Logan Gray – Forest & Rangeland Stewardship
Sara Newman – Geosciences
Emerson O’Neil – Human Dimensions of Natural Resources
GENE FUHLRODT SCHOLARSHIP
William Economus – Human Dimensions of Natural Resources
Ashley Lambert – Human Dimensions of Natural Resources
Abbey Shaneyfelt – Human Dimensions of Natural Resources
Alexis Tucker – Human Dimensions of Natural Resources
Haleigh Vargo – Human Dimensions of Natural Resources
JACK AND RETHA GRIEB MEMORIAL SCHOLARSHIP
Carli Baum – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Madison Chudzik – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Elayna Filippone – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Isabella Klajbor – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Hanna McCaslin – PhD in Ecology
GEOLOGY FIELD CAMP SCHOLARSHIP
Chad Croft – Geosciences
Joshua Elkington – Geosciences
Sara Newman – Geosciences
Jakob Suri – Geosciences
Matthew Swarr – Geosciences
Jacob Switek – Geosciences
LEON and KATHERINE RUST HURD SCHOLARSHIP
Cassidy Storey – Ecosystem Science & Sustainability
Stephen Fitch – Fish, Wildlife, Conservation Biology
Fabienne Foshaug – Fish, Wildlife, Conservation Biology
Alec Julian – Forest & Rangeland Stewardship
Natalie McNees – Forest & Rangeland Stewardship
Bryce Delaney – Human Dimensions of Natural Resources
WILLIAM (MIKE) FENNER ’54 SCHOLARSHIP
Dustin Diaz – Forest & Rangeland Stewardship
Margaret Gracia – Forest & Rangeland Stewardship
Natalie McConnell – Forest & Rangeland Stewardship
Breeyn Tighe – Forest & Rangeland Stewardship
HILL MEMORIAL FELLOWSHIP
Megan Sears – Masters in Ecosystem Science & Sustainability
Audrey Harris – Masters in Fish, Wildlife, Conservation Biology
Rachel Jones – Masters in Fish, Wildlife, Conservation Biology
Jillian Harris – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
Jedediah Smith – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
Emily Iskin – PhD in Geosciences
Jens Suhr – Masters in Geosciences
Rachel Kanaziz – Masters in Ecology
MICHAEL SMITH SCHOLARS IN GEOSCIENCES
Nathan Hollars – Geosciences
Adam Parol – Geosciences
Dawn Russell – Geosciences
Jenna Salvat – Geosciences
Ortiz Gabriela Sanchez – Geosciences
Matthew Tyrrell – Geosciences
Marguerite Watson – Geosciences
Nicholas Widler – Geosciences
THOMAS A. AND ANNE L. SHEPHERD DIVERSITY SCHOLARSHIP
Ilana Vargas – Ecosystem Science & Sustainability
Rachel Jackson – Fish, Wildlife, Conservation Biology
Juniper Vane – Fish, Wildlife, Conservation Biology
Tamara Astvatsaturova – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
Quinn Shiraishi – Forest & Rangeland Stewardship
Daniel Pelphrey – Geosciences
Celeste Wieting – PhD in Geosciences
Marian Noven Baltazar – Human Dimensions of Natural Resources
CLASS OF 73 SCHOLARS
Kelley Sinning – Fish, Wildlife, and Conservation Biology
Nicholas Beith – Forest & Rangeland Stewardship
Isabel Dritz – Forest & Rangeland Stewardship
Jessica Fagan – Forest & Rangeland Stewardship
Robert Gatton – Forest & Rangeland Stewardship
Jake Gilmont – Forest & Rangeland Stewardship
Hannah Hatheway – Forest & Rangeland Stewardship
Spencer Heidepriem – Forest & Rangeland Stewardship
Landis Hooper – Forest & Rangeland Stewardship
John McNealy – Forest & Rangeland Stewardship
Jeremy Morales – Forest & Rangeland Stewardship
Samantha Rinker – Forest & Rangeland Stewardship
Madison Roth – Forest & Rangeland Stewardship
Breeyn Tighe – Forest & Rangeland Stewardship
Isabella Valdez – Forest & Rangeland Stewardship
Nicolas Vogel – Forest & Rangeland Stewardship
Nathan Williams – Forest & Rangeland Stewardship
PINGREE PARK STUDENT SCHOLARSHIP
Alexandra Fowler – Ecosystem Science & Sustainability
Kade Jackson – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Rose Stahl – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Salina Carani – Forest & Rangeland Stewardship
PHILIP A. CONNOLLY MEMORIAL SCHOLARSHIP
Camden Baker – Forest & Rangeland Stewardship
William Economus – Human Dimensions of Natural Resources
Landis Hooper – Forest & Rangeland Stewardship
Jacob King – Geosciences
Natalie Namba – Ecosystem Science & Sustainability
Julianne Nikirk – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Sophia Thomas – Ecosystem Science & Sustainability
Haleigh Vargo – Human Dimensions of Natural Resources
DEREY-RILEY WILDLIFE SCHOLARSHIP
Trevor Thomas – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
WCNR STUDENT SUCCESS SCHOLARSHIP
Elayna Bump – Masters in Ecosystem Science & Sustainability
Eric Williams – Ecosystem Science & Sustainability
John Gregory – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Sarah Ramirez – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Joel Allen – Forest & Rangeland Stewardship
Abbema Zachary Van – Masters in Forest & Rangeland Stewardship
John Kemper – PhD in Geosciences
Julie Spawn – Geosciences
Nanci Orgill – Human Dimensions of Natural Resources
CONSERVATION LEADERSHIP THROUGH LEARNING SCHOLARSHIP
Anna Costain – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Kathleen Dorman – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Mary Howard – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
John Kurtz – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Duncan LeBlond – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Deanna Mendenhall – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Stephanie Ng – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Mitchell Roberts – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Emily Rodrigue – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Molly Vernholt – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Bridgette Windell – Masters in Human Dimensions of Natural Resources
Y CROSS RANCH-WARNER COLLEGE OF NATURAL RESOURCES
Brianna Bruyere – Ecosystem Science & Sustainability
Angelica Casini Ropa – Ecosystem Science & Sustainability
Brynn Crosby – Ecosystem Science & Sustainability
Karin Emanuelson – Masters in Ecosystem Science & Sustainability
Emma Enebo – Ecosystem Science & Sustainability
Helen Flynn – Ecosystem Science & Sustainability
Gregory Hassler – Ecosystem Science & Sustainability
Miles Innes – Ecosystem Science & Sustainability
Sierra Klemme – Ecosystem Science & Sustainability
Emily Mehlhop – Masters in Ecosystem Science & Sustainability
Alexis Meyer – Ecosystem Science & Sustainability
Alex Olsen-Mikitowicz – Masters in Watershed Science
Felipe Perez Peredo – Masters in Ecosystem Science & Sustainability
Allison Rhea – PhD in Ecosystem Science & Sustainability
Grace Taber – Ecosystem Science & Sustainability
Sarah Viders – Ecosystem Science & Sustainability
Mackenzie Warden – Ecosystem Science & Sustainability
Rebecca Barbier – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Bethany Dykson – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Shannon Lambert – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Lauren Martucci – Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Sarah Ramirez – Masters in Fish, Wildlife, & Conservation Biology
Helena Brunn – Forest & Rangeland Stewardship
Dustin Diaz – Forest & Rangeland Stewardship
Ariana Gloria – Forest & Rangeland Stewardship
Morgan Kauth – Forest & Rangeland Stewardship
Jedidiah Smith – Forest & Rangeland Stewardship
Breeyn Tighe – Forest & Rangeland Stewardship
Alyse Wenstrom – Forest & Rangeland Stewardship
Tasha White – Forest & Rangeland Stewardship